Solaris Urbino – Bus Of The Year 2017

Solaris Bus & Coach odebrał w Hanowerze nagrodę za najlepszy autobus miejski roku. Solaris Urbino 12 electric zdobył tytuł „Bus Of The Year 2017” jako pierwszy w historii pojazd bateryjny.

„Ta prestiżowa nagroda to ważny komunikat dla naszych obecnych i potencjalnych klientów. Umacnia nas w przekonaniu, że wybraliśmy dobry kierunek rozwoju, zaś autobusy elektryczne to drogą którą idzie Europa” –mówi wiceprezes Solaris Bus & Coach Dariusz Michalak.

Zdobywca nagrody – nowy Solaris Urbino 12 electric wyposażony jest w baterie po pojemności 240kWh co pozwala na zasięg w okolicach 150km. Dzięki systemowi indukcyjnemu Bombardier PRIMOVE, czy rozważanemu zastosowaniu pantografu do szybkiego ładowania podczas jazdy w trasie, będzie on mógł być zwiększony. Czas ładowania przy użyciu ładowarki o mocy 100kW wynosi około 2 godzin. Łączna pojemność pasażerska wynosi 85 osób. Pojazd skonstruowany został by być jak najbardziej ekologiczny i ekonomiczny. Kierowca ma do dyspozycji kabinę wyposażoną w pulpit dotykowy który  oprócz podstawowych parametrów, na ekranach LCD wyświetla informacje o stanie pracy układu elektrycznego i poziomie naładowania baterii.

„Ten rok zapowiada się rekordowo jeśli chodzi o liczbę sprzedanych pojazdów elektrycznych i może osiągnąć poziom nawet 50 sztuk. Wygraliśmy przetarg na dostawę 16 elektrycznych autobusów do Jaworzna. To samo miasto ogłosiło kolejne postępowanie na 6 elektrobusów, gdzie nasza oferta także jest najlepsza. W ostatnich dniach Kraków ogłosił także zwycięzcę przetargu na dostawę 20 autobusów elektrycznych. Został nim również Solaris. Rozmawiamy o sprzedaży kolejnych elektrycznych autobusów m.in. odbiorcom w Holandii, Niemczech i Włoszech” – powiedział Michalak

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *