Transport środków chemicznych – o czym trzeba pamiętać?

Substancje chemiczne, zwłaszcza te płynne, są często wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, a to wymusza transportowanie ich od producentów, do fabryk czy magazynów. Przewóz substancji tego typu, to nie lada wyzwanie – głównie przez szczególne wymogi bezpieczeństwa. Nie można dziwić się ustawą i dyrektywą, które regulują przewóz chemikaliów, ich wyciek do środowiska to bowiem zagrożenia tak dla roślin, zwierząt, jak i ludzi. Co więc trzeba wiedzieć, kiedy przewozi się substancje chemiczne?

 

Najważniejsze normy prawne

 

Normy prawne sprawnie regulują przepisy dotyczące przewozu niebezpiecznych substancji, o przepisach ADR powinna wiedzieć każda, nawet początkująca firma transportowa. Mówiąc jednak o chemikaliach, trzeba wspomnieć również inne regulacje, a mianowicie:

 

  • ISO 9001:2008

 

To międzynarodowe ustalenie, w którym zawierają się wszelkie wymagania dotyczące zarządzania jakością. Stosuje się je głownie dla firm bądź organizacji, które planują długotrwale i regularnie dostarczać wyroby, których transport obejmują przepisy nadrzędne.

 

  • SQAS

 

Dotyczy środków ostrożności, oraz norm jakościowych, wymaganych w procesie mycia kontenerów, cystern oraz zbiorników transportowych. Zgodnie z jej założeniami, wszelkie zbiorniki na chemikalia muszą być czyszczone ze szczególną dbałością o jakość takiej usługi, a także z uwzględnieniem norm ochrony środowiska.

 

Firmy transportowe, które planują zająć się przewozem substancji chemicznych powinny także wziąć pod uwagę specjalne wymagania stawiane przez klientów. Poza oczywistymi kwestiami, takimi jak jakość towaru, jego bezpieczeństwo w trasie oraz terminowość, ważne są także wyszkoleni kierowcy, sprzęt i rozwiązania technologiczne zastosowane w pojazdach, a często również temperatura w cysternie lub naczepie.

Zadzwoń:
+48 690 58 58 58

Odwiedź stronę:
https://lssglobal.eu/
Zbiorniki chemikalia

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *