Akcja serwisowa BMW związana z ryzykiem zapłonu auta

Według informacji jednej z niemieckich gazet, na terenie Korei Południowej doszło do zapalenia się 27 samochodów produkowanych przez bawarski koncern BMW. Przedstawiciele firmy błyskawicznie zbadali sprawę i okazało się, że przyczyną tych wydarzeń był wadliwie działający układ recyrkulacji spalin. Koncern natychmiast zareagował i zarządził akcję techniczną dla niemal 106 tysięcy pojazdów eksploatowanych na terenie Korei Południowej wyposażonych w wysokoprężny silnik diesla. Szybko okazało się jednak, że działania firmy zostaną rozszerzone również na Europę i inne kontynenty. Zakłada się, że akcja serwisowa BMW obejmie łącznie nawet 1,6 miliona samochodów osobowych wyposażonych w motor diesla.

 

Akcja techniczna i jej założenia

Wadliwie działający układ recyrkulacji spalin to ryzyko pożaru i choć jest ono minimalne, bawarski koncern nie lekceważy tej sprawy. Wyciek glikolu z chłodnicy systemu EGR w połączeniu z resztkami oleju napędowego, znajdującego się w gorących spalinach może bowiem spowodować niekontrolowany zapłon pojazdu. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników modeli, w których znajduje się wadliwy moduł EGR, wszystkie pojazdy wyposażone w ten system zostaną poddane wnikliwej kontroli. Akcja serwisowa BMW obejmie samochody czterocylindrowe, jak również sześciocylindrowe zasilane silnikiem wysokoprężnym. Diagnostyce poddane będą auta produkowane pomiędzy 2010 a 2107 rokiem. Jeśli w wyniku kontroli okaże się, że układ recyrkulacji spalin działa nieprawidłowo, zostanie on nieodpłatnie naprawiony, a w razie konieczności wymieniony na nowy. Choć przypadki pożarów samochodów BMW zdarzyły się w Azji, to akcja serwisowa koncernu obejmie także Europę i inne kontynenty (dowiedz się więcej na: https://businessinsider.com.pl/motoryzacja/akcja-serwisowa-w-bmw-silniki-samochodow-moga-sie-zapalic/ppcgx4e)

 

Gdzie sprawdzić, czy dany pojazd podlega akcji technicznej

Na oficjalnej stronie internetowej bawarskiego koncernu znajdują się najistotniejsze informacje, dotyczące aktualnie trwającej akcji serwisowej. Uruchomiony został specjalny formularz, który należy wypełnić, podając dane osobowe właściciela pojazdu oraz numer VIN posiadanego samochodu. Na podstawie podanych danych błyskawicznie otrzymamy informację zwrotną, czy konkretny egzemplarz samochodu objęty jest akcją techniczną. Użytkownicy samochodów BMW mogą także telefonicznie skontaktować się z najbliższym serwisem, który po otrzymaniu wymaganych danych zweryfikuje, czy ich pojazd kwalifikuje się do kontroli. Należy podkreślić, że wszelkie naprawy wynikające z akcji serwisowej będą wykonywane na koszt firmy. Po raz kolejny niemiecki koncern BMW udowodnił, że jest firmą godną zaufania, jakim od lat darzą go klienci.

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *