Naturalny zapach do samochodu – gwarancja zdrowia i bezpieczeństwa

Każdy prawdziwy moto-maniak, czy posiadacz własnych czterech kółek, stara się jak najlepiej dbać o posiadany samochód.
Jednym z elementów tej troski jest zapach –wizytówka auta, wiele mówiąca o jego posiadaczu. W zależności od preferencji w sklepach znajdziemy rozmaite zapachy – począwszy od owocowych – truskawka, wiśnia, cytryna, zielone jabłuszko, przez bardziej korzenne – wanilia, mieszanki orientalne oraz tradycyjne, jak „new car”.

Niestety, większość z nich wraz z walorami zapachowymi oferuje dodatkowe, nie do końca pozytywne efekty. Mowa oczywiście o przemysłowym pochodzeniu tego rodzaju pachnideł i ich negatywnych skutkach, wpływających na pasażerów, a przede wszystkim na kierowcę pojazdu:
ból głowy –> z pewnością nie raz zdarzyło się, że już po krótkiej podróży poczuliście dyskomfort i ból głowy, zwłaszcza w części czołowej, jego źródłem najprawdopodobniej jest zapachowy przyjaciel – powodem jest skład produktu, użyte konserwanty i sztuczne substancje zapachowe (zwłaszcza w przypadku nowego zapachu)
nudności –> intensywne, niekiedy „mdłe” zapachy w zestawieniu z delikatnym żołądkiem mogą powodować uczucie nudności, ciężkości, czy skrętów towarzyszących podczas trasy
senność –>to jeden z najniebezpieczniejszych negatywnych skutków, mogący doprowadzić do kolizji i wypadków drogowych, winą obarczyć możemy ponownie „chemię” zawartą w aromatach i zmniejszony dopływ krwi do mózgu, powodujący uczucie znużenia i zmęczenia -> testy przeprowadzone w USA potwierdziły negatywny wpływ sztucznych zapachów na motorykę kierowców
omdlenia –> obok powodowania senności to jeden z najbardziej niebezpiecznych, a zarazem najostrzejszych skutków zapachów samochodowych

NATURALNY ZAPACH

Alternatywą dla sztucznych „choinek zapachowych” są naturalne zapachy samochodowe. Możemy je wykonać samodzielnie – wanilia, pomarańcza, przyprawy korzenne, każdy z tych składników spożywczych możemy wykorzystać jako źródło pięknego aromatu w pojeździe. Wystarczy bawełniany woreczek – w pasmanteriach, księgarniach, czy sprezentowaniach dostępna jest cała gama ozdobnych torebeczek i tasiemka. Jej wnętrze wypełniamy wybranym składnikiem i umieszczamy w samochodzie –> aromat delikatnie wypełnia wnętrze, a zmysły i zdolności motoryczne nie zostają zaburzone.

Oczywiście, możemy również wykorzystać naturalne zapachy samochodowe, bazujące na składnikach pochodzenia organicznego – szeroka oferta dostępna jest w sklepie MadlennnHandmade – naturalne zapachy do auta, perfumy do domu, zapachy do wnętrz, naturalne zapachy.
Pozwolą one w 100% uniknąć negatywnych skutków zapachów chemicznych, zapewniając przyjemny aromat i świeżość w pojeździe.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *