FastServ – zakład blacharsko-lakierniczy z Poznania

Na czym polega lakierowanie SPOT

Poruszając się samochodem po naszych coraz bardziej zatłoczonych drogach, nie sposób uniknąć choćby najmniejszego uszkodzenia jego lakieru. Najczęstszą tego przyczyną są kamienie wylatujące spod kół innych pojazdów, powodujące nieestetyczne odpryski, ale równie często auto może zostać zarysowane np. na parkingu. Absolutnie nie można tego lekceważyć, ponieważ każde takie uszkodzenie niszczy powłokę ochronną pojazdu, dopuszczając wilgoć, najczęstszą przyczynę korozji. Kiedy już do niej dojdzie, to konieczna będzie długotrwała naprawa, a nawet niezwykle kosztowna wymiana całego elementu nadwozia. Lepiej więc skorzystać z nowej metody eliminacji tych drobnych uszkodzeń, nazywanej SPOT, która pozwala na wykonanie niezbędnych prac bez konieczności lakierowania całej maski, klapy bagażnika czy drzwi samochodu.

Szybka naprawa, duża oszczędność pieniędzy.

Jeszcze do niedawna naprawa powłoki lakierniczej oznaczała wyłączenie samochodu z użytkowania na dłuższy czas, nawet kilka dni, a koszty wykonania takiej usługi były najczęściej bardzo wysokie. Stanowiło to niemały problem dla właścicieli pojazdów, szczególnie tych używanych w celach zarobkowych i dlatego wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, wiele warsztatów i stacji obsługi zaoferowało im całkiem nowe rozwiązanie. Ta nowoczesna metoda, która szybko zyskała stale rosnącą popularność, polega na ograniczeniu procesu naprawy jedynie do samego miejsca wystąpienia uszkodzenia. Jej największą zaletą jest z pewnością znaczna oszczędność czasu, a docenia to coraz więcej kierowców. Poprzedni sposób lakierowania wymagał skomplikowanego demontażu całego elementu, a wykonanie wszystkich niezbędnych prac było niezwykle pracochłonne. Metoda SPOT to całkiem nowa jakość oznaczająca ograniczenie czasu przygotowania powierzchni, lakierowania i polerowania do zaledwie kilkudziesięciu minut.

Zawsze błyszczące i nieuszkodzone auto.

Nie da się ukryć, że SPOT to rozwiązanie, które zadowoli każdego właściciela samochodu, coś, na co wszyscy czekali. Nie tylko pozwala szybko polakierować praktycznie wszystkie części nadwozia, ale umożliwia również zachowanie oryginalnego lakieru na niemal całej powierzchni karoserii. Można je z powodzeniem stosować przy różnych wielkościach uszkodzenia, ale najlepiej sprawdza się w przypadku wspomnianych niewielkich rys czy odprysków. Samodzielne ich usuwanie w warunkach domowych nie przynosi zamierzonego efektu, a lakier w pomalowanym miejscu wyraźnie odróżnia się od reszty samochodu. Wykwalifikowany lakiernicy, przeszkoleni w stosowaniu metody SPOT potrafią wręcz idealnie dobrać odcień farby, korzystając w tym celu z najnowszych urządzeń. Wszelkie ewentualne różnice są dodatkowo niwelowane przez unikalny sposób łączenia nowej warstwy lakieru z fabryczną powłoką. Samochód opuszczając warsztat, wygląda niemal jak fabrycznie nowy, a kolejną zaletą nie do zbagatelizowania, jest niska cena wykonania usługi. Różnica ta w porównaniu z tradycyjnymi metodami może sięgać nawet 60 procent, co przy ogólnych kosztach eksploatacji auta ma duże znaczenie.

Autorem artykułu „Na czym polega lakierowanie SPOT” jest FastServ – zakład blacharsko-lakierniczy z Poznania, oferujący również serwis i mechanikę pojazdową.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *