pstolet lakierniczy

Rodzaje lakierów samochodowych

Lakierami samochodowymi określa się materiały lakiernicze, które są stosowane jako substancje powłokotwórcze nakładane na karoserie samochodowe. Dzięki nim możliwe jest względnie łatwe otrzymanie gładkiej powierzchni, która jest jednocześnie względnie odporna na niszczycielskie oddziaływanie zewnętrznych czynników.
Najważniejszym zadaniem lakieru samochodowego jest ochrona przed korozją, a także nadawanie mu pożądanej barwy. Lakiery samochodowe w sprayu, czy też nakładane w inny sposób są dostępne obecnie w bardzo szerokiej gamie kolorów. Niektórzy decydują się na nałożenie lakieru na samochód samodzielnie, jednakże najczęściej zaleca się zlecić to wykwalifikowanemu personelowi, który możemy znaleźć w zakładach specjalistycznych.
Do nakładania lakierów samochodowych stosuje się bardzo różne urządzenia. Niewątpliwie najczęściej wykorzystywanymi są tak zwane pistolety lakiernicze. Pozwalają one na bardzo dokładne rozprowadzenie substancji powłokotwórczej po całej karoserii pojazdu, co zapobiega nierównomiernemu rozmieszczeniu lakieru.
Najczęściej wykorzystuje się jednocześnie trzy różne typy lakierów samochodowych, które nakładane są warstwami. Pierwszą z nich jest materiał podkładowy. Jego rolą jest przygotowanie powierzchni karoserii do przyjęcia kolejnych warstw lakieru. Ponadto zabezpiecza on auto przed korozją. Następnie nakładana jest warstwa malarska, która nadaje pożądany kolor. Na nią z kolei nakłada się tak zwany materiał nabłyszczający. Dzięki jego obecności poprzednie warstwy są maksymalnie skutecznie zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych. Ponadto nadaje on bardzo wyraźny połysk, co wydobywa głębię koloru nałożonego warstwą malarską.
Lakier do samochodu można nabyć w niemal każdym sklepie specjalistycznym. Sklepy samochodowe są obecne w każdym mieście.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *