Trendy rowerowe nowej dekady

Rower to jeden z głównych środków transportu, a także rozrywki. Co w tym temacie powinieneś wiedzieć?

Ceny po pandemii

Ceny wszystkiego idą w górę. Pandemia koronawirusa, lockdown nie oszczędził nas. Rowerowe hobby także staje się coraz droższe, co w połączeniu z podwyżką innych kosztów życia, jest bardzo bolesne. Może warto zastanowić się nad udoskonaleniem swojego aktualnego roweru? Zainteresowaniem się zakupami z drugiej ręki? Albo dodawaniem gadżetów i akcesoriów tj. uniwersalny uchwyt na telefon? Może to być znacznie lepsze rozwiązanie od zakupu nowego pojazdu cyklisty.

Decydując się na zakup lub udoskonalanie roweru, przede wszystkim warto zastanowić się, w jakim celu będzie on użytkowany. Dokonując bardziej przemyślanego zakupu, jesteśmy skorzy wydać więcej pieniędzy. Jesteśmy świadomi wartości sprzętu, jego funkcjonalności, komfortu i tego, jak wiele lat nam posłuży.

Elektryczność ponad siłę mięśni

Nowoczesne technologie objęły także te środki transportu, na które nie potrzeba prawa jazdy. Elektryczne hulajnogi, e-bike’i czy też ich hybrydowe wersje. Dostępne są już w wielu wersjach – zarówno miejskich, górskich czy szosowych.

W co warto wyposażyć swój rower? – o gadżetach mowa

Niezależnie, czy twoje dwa koła są napędzane siłą mięśni, czy silnikiem. Nie ważne, jaką prędkość osiągasz. Zawsze jedziesz do jakiegoś celu, a aby do niego dotrzeć potrzebujesz mapy. Inteligentny uchwyt na telefon pozwala ci non stop mieć trasę na oku, by nie zgubić się w najmniej odpowiednim momencie.

Designerskie czy funkcjonalne zmiany?

Kształt kierownicy, dla jednych ma ogromne funkcjonalne znaczenie, a dla innych jest po prostu kwestią estetyki. Na szczęście, uniwersalny uchwyt do telefonu, jak i inne gadżety mocowane do kierownicy, pasują zarówno do prostej – flat bar, jak i baranka (zakrzywionej).

Innym ciekawym trendem jest różnica w rozmiarze kół. Mullet, czyli przednie większe, a tyle mniejsze koło, pozwala na większą zwinność, łatwość jazdy oraz przyczepność roweru.

 

Co czeka nas w przyszłym roku? Które trendy przetrwają?