Wycieraczki hybrydowe – czym są i dlaczego jeszcze ich nie używasz?

Wycieraczki to nieodłączny element każdego samochodu. Za ich brak bądź awarię możemy otrzymać solidny mandat. Wycieraczki stanowią też ważny czynnik, biorąc pod uwagę nasze bezpieczeństwo. To przecież one ściągają z szyb samochodu brud, kurz czy krople deszczu, przez które widoczność staje się mocno ograniczona.

 

Każde wycieraczki należy wymieniać, nie jest to stały element pojazdu mechanicznego. Eksperci potwierdzają, że nowe wycieraczki trzeba kupić nie tylko wtedy, gdy poprzednie ulegną awarii, ale także w przypadku, kiedy pióra zostaną już starte. Wtedy wycieraczka nie będzie w pełni spełniać swojej funkcji. Uznaje się, że wymiana wycieraczek bez względu na ich jakość powinna odbywać się średnio raz w roku. Jeśli wybierzemy te z niższej półki cenowej, to oczywiście wymiana nastąpi nawet co kilka miesięcy.

Dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować wycieraczki hybrydowe, które cieszą się coraz większą popularnością wśród kierowców. To właśnie takie zresztą montuje w pojazdach coraz więcej producentów samochodowych.

Wycieraczki hybrydowe łączą w sobie tradycyjną konstrukcję wycieraczki oraz standardowych piór z piórami płaskimi. Cechuje je o wiele bardziej aerodynamiczna konstrukcja i opływowa konstrukcja stelaża. Dzięki temu idealnie dopasowują się do szyby i zmiatają wszelkie zanieczyszczenia.

 

Co jest ważne przy wyborze wycieraczek?

Właściciele aut nie powinni patrzeć jedynie na popularność danego rodzaju wycieraczki. Nie powinni się też sugerować ceną. Najważniejsze są parametry. Pamiętajmy, że wycieraczka musi być dobrana odpowiednio, jeśli pod uwagę weźmiemy długość piór i rodzaj zaczepu. Nierzadko liczy się też kształt szyby, model i rocznik samochodu.

Wycieraczki kupimy już za 10 złotych. Czy jednak taka inwestycja się opłaca? Zdecydowanie nie. Weźmy pod uwagę, że źle działająca wycieraczka nie tylko zagraża bezpieczeństwu naszej jazdy autem, ale również może wpłynąć niekorzystnie na sam samochód. Zdarza się, że uszkodzenia będą rysować szybę, a zniszczenia będą wymagały jeszcze większej inwestycji.

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *