Jak zabezpieczyć auto przed rdzą?

Korozja to problem, który dotyka wiele samochodów i ich właścicieli. Istnieje wiele metod radzenia sobie z rdzą, lecz jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć. Ochrona antykorozyjna to rzecz, o którą powinniśmy dbać zawsze, a szczególnie zimą, kiedy to na ulicach jest mnóstwo śniegu i soli, które to są główną przyczyną pojawiania się rdzy.

Trzymaj auto w garażu

Jeżeli tylko mamy taką możliwość powinniśmy parkować swoje auto pod zadaszeniem, uchroni to je przed zgubnym wpływem deszczu i wilgoci. Ponadto oszczędzimy sporo czasu na odśnieżaniu, a we wnętrzu naszego auta nie będzie tak zimno. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, zawsze możemy zabezpieczyć swój samochód specjalnym pokrowcem.

Mycie i woskowanie

Każde auto powinno być regularnie myte oraz woskowane, znacząco zmniejsza to ryzyko wystąpienia korozji, ponieważ wosk tworzy barierę chroniącą. Szczególnie ważne jest to podczas zimy, kiedy to do naszego auta przylepia się mnóstwo śniegu i soli drogowej. Zawsze dokładnie czyśćmy nadkola oraz progi ze śniegu i błota, ponieważ to tam zazwyczaj zaczyna atakować rdza. Od czasu do czasu powinniśmy umyć też podwozie.

Usuń drobne zarysowania

Drobne rysy mogą zdarzyć się każdemu, w końcu na drogach pojawia się coraz to więcej aut, na parkingach jest coraz większy tłok, a my mamy coraz mniej czasu. W takich warunkach nie trudno o zarysowanie, na pozór nie groźne, lecz jak dobrze wiemy, tworzy ono wyrwę w ochronnej warstwie lakieru. Im szybciej się ich pozbędziemy, tym mniejsze ryzyko na pojawienie się korozji.

Stosuj środki ochronne

Na rynku znajdziemy mnóstwo środków antykorozyjnych, warto więc abyśmy zabezpieczyli swój samochód, którymś z nich. Można zastosować środek uniwersalny, lecz o wiele lepiej sprawdzą się w działaniu osobne środki, takie do zastosowania zewnętrznego, czyli do lakieru i podwozia oraz wewnętrznego, czyli do wnętrza drzwi oraz zamków na przykład.
 
 
Popularne tagi : antykorozja , antykorozja , zabezpieczenie antykorozyjne , środki antykorozyjne , środek antykorozyjny , ochrona przed korozją

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
ochrona antykorozyjna

Dojazd: