Wynajmowanie auta na minuty – czy się opłaca?

Wynajem auta na minuty w Polsce znane jest dopiero od niedawna. Europa Zachodnia już od dawna cieszyła się z tak zwanego “car-sharingu”. Na czym polega wypożyczenie auta na minuty? Czy się opłaca i jakie płyną z tego korzyści?Przeczytaj artykuł i sam się przekonaj, czy jest to opcja dla Ciebie. 

Auto na minuty – o co w tym chodzi?

Obecnie wynajem auta na minuty oferowane jest w największych miasta w Polsce. Dotyczy to: Poznania, Krakowa, Warszawy, Wrocławia i Trójmiasta. Operator usługi udostępnia kilkaset aut, które zaparkowane są w tak zwanych bazach. Pojazd możemy zarezerwować i odebrać w konkretnym miejscu, który jest siedzibą firmy lub ulica obok nas. Aby namierzyć konkretny samochód, skorzystajmy z aplikacji.

Koszt wynajmu – od czego jest uzależniony?

Kwota, którą przyjdzie nam zapłacić związana jest z przejechaną przez nas trasą i czasem korzystania z pojazdu. Największym plusem jest brak opłat za paliwo. To leży po stronie operatora. Jedyna dodatkowa opłata dotyczy postoju w przypadku zakupów lub powrotu do domu.

Dla kogo wynajem auta na minuty?

Inicjatywa ta powstała z myślą o osobach, które rzadko poruszają się samochodem, jednak są stałymi klientami taksówek, Ubera, czy innych firm transportowych. Ze względu na to w jakich miejscach znajdują się bazy, można mówić o stereotypowym kliencie. Mieszkaniec dużego miasta, nie posiadający własnego auta, jednak potrzebujący przemieszczać się od czasu do czasu po ulicach swojej miejscowości.

 

Jeśli wolisz zaufać standardowej wypożyczalni aut skorzystaj z usług wypożyczalnia samochodów Opole.