Jaki środek do czyszczenia felg pomoże nam usunąć wszelkie zanieczyszczenia?

Dbanie o samochód to nie tylko regularne mycie karoserii, czy czyszczenia wnętrza pojazdu. Warto także zadbać o felgi i opony. Jak utrzymać je w czystości?

Jak myć felgi?

O ile karoserię naszego auta umyjemy za pomocą wody i szamponu, tak wyczyszczenie w ten sposób kół będzie praktycznie niemożliwe. Wszystko przez rodzaj zabrudzeń. Na felgach nietrudno zauważyć charakterystyczne czarne plamki. Są to drobiny klocków hamulcowych, które wydostały się na zewnątrz i osiadły na powierzchni felg. Tego rodzaju zabrudzenie jest trudne do usunięcia za pomocą standardowych metod. Potrzebujemy do tego środków zawierających specjalne składniki. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie przywrócić naszym felgom dawny blask. Dlatego najlepiej udać się do sklepu motoryzacyjnego lub poszukać preparatów w zaciszu domowym. Wiele sklepów posiada bowiem sklepy internetowe z dokładnie opisanymi produktami. Dzięki temu bez wychodzenia z domu i czekania w kolejce możemy kupić dokładnie to, co jest nam potrzebne. Na takich stronach znajdziemy szeroki wybór rozmaitych produktów, w tym środków do czyszczenia felg.

Jak działa środek do czyszczenia felg?

Z jakich więc preparatów możemy korzystać, by oczyścić felgi z wszelkich zabrudzeń? Na pewno warto sprawdzić żel do mycia felg. Preparat w takiej formule szybko usunie wszelkie zanieczyszczenia. Żelowa formuła sprawia, że taki środek jest o wiele bardziej wydajny niż tradycyjne produkty. Środek do czyszczenia felg nakłada się za pomocą zwilżonego pędzla. Wystarczy już kilkukrotna aplikacja, by usunąć nawet najstarszy pył. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się więcej na ten temat https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Elementy-zewnetrzne_Opony-i-felgi_Plyny-do-mycia-felg-427.html. Żel do mycia felg sprawdzi się także przy usuwaniu rdzy lotnej z felg i lakieru. Aplikacja takiego środka jest bardzo łatwa. Najpierw felgę spłukujemy wodą, by pozbyć się luźnego brudu. Następnie nakładamy żel i pozostawiamy go przez kilka minut, by wniknął w głąb zabrudzeń. Na koniec ponownie spryskujemy felgę wodą. Warto zrobić to pod wysokim ciśnieniem, wykorzystując chociażby myjkę ciśnieniową.

Szczotka do felg i opon – kiedy się przyda?

Jednak same środki to nie wszystko. W walce z uporczywym brudem warto także postawić na odpowiednie przyrządy, które ułatwią nam pracę. Jednym z nich jest szczotka do felg i opon. Dzięki niej łatwiej dotrzemy do trudno dostępnych miejsc i wyczyścimy je równie dokładnie, co inne. Tego typu przyrząd jest bardzo poręczny, a unikalny, spiralny kształt dotrze w każde miejsce. Twarde włosie szczotki jest odporne na środki chemiczne, a ergonomiczna rączka z gumową powłoką zapewni wygodne użytkowanie. Tego rodzaju produkty znajdziesz pod tym linkiem https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Elementy-zewnetrzne_Opony-i-felgi_Plyny-do-mycia-felg-427.html. Warto podkreślić, że szczotki te są całkowicie bezpieczne dla felg. Podobnie jest z przyrządami do czyszczenia opon. Szczotka przylega do ścianki bocznej opony, dzięki czemu nie tylko dobrze się doczyszczą, ale i nie ulegną uszkodzeniu.

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *