Akcesoria samochodowe – pomocne dla każdego kierowcy

Zycie właściciela auta znacząco ułatwiają, dzięki pełnionym funkcjom akcesoria samochodowe. W dużej mierze sprawiają, że pielęgnacja auta staje się dużo łatwiejsza, pomagają zapewnić bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, chronią auto przed uszkodzeniami oraz przyczyniają się do zapewnienia komfortu podczas podróży.

 

Akcesoria samochodowe – rodzaje

 

Producenci akcesoriów samochodowych oferują bogatą gamę danych produktów, które obejmują:

  • Dywaniki samochodowe. Bez wątpienia te akcesoria samochodowe pomagają w zachowaniu czystości wnętrza auta i jego bagażnika. Przyczyniają się również do zwiększenia ochrony podłogi naszego samochodu przed korozją, a do tego są niedrogie.
  • Mowa tutaj o pokrowcach na samochody, które przechowywane są na zewnątrz. Popularne są również pokrowce wewnętrzne na fotele oraz kierownicę. Te akcesoria samochodowe zapobiegają przed zużywaniem obicia tapicerki oraz pełnią funkcję estetyczną.
  • Akcesoria do pielęgnacji samochodu – różnorodne szczotki, gąbki, ściereczki. Pomagają one przede wszystkim w starannym dbaniu o nadwozie auta bez uszkodzeń karoserii.
  • Sprzęt do zapewnienia bezpieczeństwa w awaryjnych sytuacjach. To nic innego jak apteczki, trójkąty ostrzegawcze, gaśnice, kamizelki odblaskowe itd.
  • Akcesoria samochodowe służące do bezpiecznego przewożenia dzieci – to nic innego jak foteliki samochodowe i foteliki podwyższające dla małych pasażerów.
  • Narzędzia do awaryjnego rozruchu auta, jego naprawy czy oczyszczenia ze śniegu. W tej kategorii znajdziemy kable rozruchowe, podnośniki czy kompresory.
  • Akcesoria zewnętrzne. Są to akcesoria montowane do nadwozia samochodu oraz pełniące funkcję dekoracyjną lub po prostu ochronna. Znajdziemy tutaj różnego rodzaju owiewki okienne szyb bocznych, listwy boczne, ramki na tablicę rejestracyjną, lusterka martwego pola itp.
  • Produkty do przewożenia zwierząt – w końcu nasi milusińscy też wygodnie i bezpiecznie chcą z nami podróżować. Dodatkowo można również zakupić specjalne pokrowce, które ochronią wnętrze naszego auta przed brudem, sierścią, a nawet pazurami naszych pupili.
  • Urządzenia i sprzęt elektroniczny. Tutaj znajdziesz różnego rodzaju kamery samochodowe, nawigacje GPS, kamery cofania, czujniki parkowania i wiele innych gadżetów.