Wiele osób myśli, że wysyłanie części samochodowych kurierem jest bardzo trudnym zadaniem. Trzymając się pewnych wytycznych, bez większych trudności można sobie z nią poradzić. Zatem jak przygotować elementy do wysyłki? Jakich materiałów użyć, aby odpowiednio były zabezpieczone?
Jak przygotować części do wysyłki?
Przede wszystkim trzeba je odpowiednio przygotować. Należy pamiętać, że części muszą być czyste. Nie wolno przesyłać części, w których znajduje się olej czy paliwo, ponieważ istnieje ryzyko wylania się płynów w trakcie transportu. Mało tego to nastąpi, to cała paczka się zamoczy i ulegnie zniszczeniu, co może również spowodować późniejsze korodowanie przesyłanych elementów.
W co więc zapakować części?
Auto składa się z bardzo wielu elementów. Różnią się kształtem, jak i wielkością. Małe części są poręczne, dlatego dużo łatwiej je zapakować. Trudniej jest w przypadku tych dużych. Należy pamiętać, by odpowiednio zabezpieczyć przesyłaną rzecz. Do pakowania najlepiej sprawdza się folia bąbelkowa lub stretch. Obie są elastyczne i sprężyste, dzięki czemu doskonale zabezpieczają każdą powierzchnię. Dodatkowym zabezpieczeniem dla metalowych części będzie folia bąbelkowa, która zawiera inhibitor korozji – to rozwiązanie sprawdzi się nie tylko podczas wysyłki kurierem. Do przygotowania paczki przydatne okazują się także gazety oraz papier. Stosowane są po to, aby przesyłana część nie przemieszczała się podczas transportu. W przeciwnym razie może dojść do jej poobijania. Zaleca się również używanie mocnej tektury oraz mocnej taśmy klejącej.
A co z częściami trudnymi do wysyłki?
Najwięcej problemów sprawia wysłanie części niestandardowych jak np. silnik, maska czy zderzak. Takie elementy umieszcza się zazwyczaj na palecie, zabezpieczając tekturami i folią (tutaj także sprawdzi się folia, która zawiera inhibitor korozji). Konieczne trzeba taki element odpowiednio przymocować np. linami. Przesyłki te kurier odbiera samochodem z podnośnikiem lub windą. Przy wysyłce zderzaka należy zwrócić uwagę na dobre zabezpieczenie jego narożników, ponieważ są ostre, natomiast przy masce pomocna okaże się tektura.
Popularne tagi : opakowania antykorozyjne , inhibitory korozji , lotne inhibitory korozji , VCI , pochłaniacze wilgoci , olej antykorozyjny , preparat antykorozyjny
- Samochód w rowie? Sprawdź, kto może pomóc w takiej sytuacji! - 6 sierpnia 2024
- Wynajem auta bez kaucji - 5 kwietnia 2023
- Awaryjne otwieranie samochodu Sieradz – na czym polega - 28 grudnia 2022