Wymiana modułów EGR – akcja serwisowa

Akcja serwisowa BMW to wydarzenie, o którym wspomina się bardzo dużo be ostatnim czasie. Zarówno w mediach społecznościowych, jak i za pośrednictwem wszelkiego rodzaju czasopism i portali motoryzacyjnych. Dziennikarze podkreślają przede wszystkim rozmach akcji, profesjonalne podejście producenta do zaistniałego problemu czy też reakcje zadowolonych klientów. Niestety, z drugiej strony często informacje na ten temat wędrują swobodnie po internecie w postaci różnego rodzaju plotek. Internauci nie weryfikują zasłyszanych informacji, co prowadzi do wielu różnych nieporozumień.

Warto więc przyjrzeć się całej sprawie bliżej tak, aby mieć pełny obraz sytuacji.

 

Geneza problemów

Jakiś czas temu południowokoreański rynek pojazdów samochodowych zelektryzowała pewna informacja. Otóż, w niektórych modelach samochodów marki BMW z silnikiem diesla (wyprodukowanych w określonym przedziale czasowym), doszło do awarii, które w rzadkich przypadkach kończyły się nawet samozapłonem samochodu. Po zweryfikowaniu doniesień, od razu przystąpiono do akcji serwisowej mającej zniwelować potencjalne ryzyko przykrych konsekwencji. Na specjalny przegląd skierowano ponad trzysta tysięcy samochodów osobowych z grupy potencjalnego ryzyka. Z czego ponad sto tysięcy w samej Korei Południowej, prawie sto tysięcy w Niemczech. W Polsce akcja obejmie kilkanaście tysięcy samochodów marki BMW -dowiedz się więcej o akcji: https://www.youtube.com/watch?v=1wKeeA9TvGc932

 

Na czym polega przegląd?

Akcja serwisowa BMW obejmuje określone modele samochodów marki z silnikiem diesla, w których istnieje ryzyko wystąpienia awarii. Zagrożone samochody kierowane są do serwisu na specjalny przegląd, a w przypadku wykrycia wadliwej części jest ona wymieniana na taką, która działa sprawnie. Oczywiście, wszystkie koszty z tym związane ponosi BMW. Właściciele pojazdów nie muszą za nic płacić.

 

Czy mój samochód znajduje się w grupie ryzyka?

Potencjalna usterka dotyczy samochodów marki BMW z silnikiem diesla wyprodukowanych w określonym przedziale czasowym . To, czy nasz pojazd kwalifikuje się do przeglądu jakim jest akcja serwisowa możemy łatwo zweryfikować pytając o tow salonie, gdzie kupiliśmy auto lub w specjalnej zakładce na stronie BMW. Dzięki temu będziemy mieli pewność.

Akcja serwisowa BMW została bardzo pozytywnie przyjęta przez właścicieli pojazdów. W różnych opiniach zamieszczanych w Internecie podkreślają rozmach i profesjonalizm, który wyznacza standardy w dziedzinie troski o bezpieczeństwo użytkowników samochodowych. BMW jest wręcz podawane jako przykład dla innych firm z branży motoryzacyjnej.