Top zabezpieczenie antykradzieżowe aut od IKOL!

 

W świecie zabezpieczeń samochodów przed kradzieżą co jakiś czas trafiają się nowinki, które nieco zmieniają rynek. Dziś przyjrzymy się firmie IKOL, a dokładnie radiowemu systemowi lokalizacji aut po kradzieży, który oferuje. Warto zaznaczyć, że firma jest obecna na rynku od przeszło 20 lat, a jej produkty zyskały uznanie nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Czym jest radiowy system lokalizacji aut po kradzieży?

System radiowej lokalizacji aut po kradzieży to kilka małych urządzeń umieszczanych w aucie, które w przypadku kradzieży rozpoczynają nadawanie sygnału. Wtedy też ekipa poszukiwawcza lokalizuje pojazd, odzyskuje go we współpracy z policją, a następnie zwraca właścicielowi.

Wcześniej wspomniane urządzenia – moduły – nadają sygnał na tajnej częstotliwości, której nie da się zagłuszyć. To główna przewaga systemu radiowego nad GPS, który od lat jest używany do zabezpieczenia samochodów przed kradzieżą. Niestety, większość złodziei doskonale o tym wie i posiada na wyposażeniu tak zwane zagłuszarki, które maskują sygnał satelitarny.

Warto również zauważyć jak duży zasięg ma lokalizacja radiowa. Auto jest ochronione nie tylko na terenie całej Polski, ale też w Europie. Dodatkowo, moduły radiowe działają w takich miejscach jak garaże i parkingi podziemne czy kontenery. Słowem – gdzie by auto nie było, system lokalizacji radiowej je namierzy.

Technologia SVR od IKOL

Pod enigmatycznym skrótem SVR kryją się 3 słowa – stolen vehicle recovery (tłum. Odzyskanie skradzionego pojazdu). Właśnie tak została nazwana technologia radiowa, dzięki której udaje się namierzyć i zwrócić skradzione auto właścicielowi. IKOL SVR proponuje nam 3 warianty systemu, które ochronią dowolny pojazd przed kradzieżą.

Wersja IKOL SVR Standard jest najbardziej podstawowa. W jej skład wchodzi zamontowanie modułów w aucie, które są uruchomione w momencie, gdy kierowca zgłosi kradzież pojazdu. Do momentu zgłoszenia moduł zostaje uśpiony – nie zbiera oraz nie przekazuje informacji o lokalizacji pojazdu.

Zgłoszenie kradzieży odbywa się poprzez kontakt z Centrum Operacyjnym, które wybudza urządzenie ze stanu uśpienia. W trakcie zawiadomienia właściciel musi posłużyć się sekretnym kodem, który dostaje podczas zakupu modułu. Następnie rusza cała machina lokalizacji i odzyskania auta.

Ciekawostką jest, że nawet właściciel nie wie gdzie są zamontowane urządzenia. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa do maksimum. Jedyną osobą, która wie gdzie są moduły jest certyfikowany instalator od IKOL, który montuje je będąc sam na sam z autem.

Drugą wersją jest IKOL SVR Alarm. Ta opcja posiada wszystkie funkcjonalności opisane powyżej, a do tego niezwykle przydatny bonus w postaci zdalnego uzbrajania dodatkowego alarmu. Można by pomyśleć „po co mi dodatkowy alarm, skoro mam już wbudowany?”. Nic bardziej mylnego! IKOL SVR Alarm po uzbrojeniu poinformuje Cię o nieautoryzowanym ruchu pojazdu. Nie zrobi tego tradycyjnym wyciem, które słychać czasami na ulicy – o ruchu dowiesz się z aplikacji mobilnej, smsa lub maila.

Drogę powiadomienia wybierasz samodzielnie, dostosowując ją w wygodnej aplikacji IKOL Tracker. Za jej pośrednictwem uzbrajasz również alarm. Aplikacja jest dostępna zarówno na Android jak i iOS, tak więc możesz ją mieć pod ręką niezależnie od typu urządzenia, które posiadasz.

Ostatnia wersja – IKOL SVR Sky – to najszersze możliwości. Jest to połączenie systemu lokalizacji radiowej oraz możliwości monitoringu jakie daje GPS. W praktyce oznacza to, że auto jest jednocześnie zabezpieczone przed kradzieżą, a Ty masz dostęp do szeregu raportów i alertów, które zbierają dane na temat spalania, przebytych tras, postojów i wielu innych.

IKOL SVR Sky również obsłużysz z poziomu aplikacji mobilnej na telefonie, tablecie lub innym urządzeniu przenośnym z odpowiednim systemem. Program jest bardzo intuicyjny w obsłudze, a przede wszystkim wygodny – obsłużysz go wszędzie, o ile masz dostęp do Internetu.

Jeśli jednak wolisz sprawdzać wszystko w bardziej tradycyjny sposób na komputerze lub laptopie – nic prostszego. Wystarczy, że zalogujesz się na dedykowaną stronę, na której uzyskasz dostęp do wszystkich informacji na temat lokalizatora w aucie. System również działa bardzo intuicyjnie.

Czy warto zainstalować IKOL SVR?

Czy warto zainwestować w system lokalizacji radiowej aut od IKOL? Biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenie na rynku, skuteczność wynoszącą 98% oraz odzyskania, które w większości odbywają się już w 24 godziny po kradzieży, można śmiało powiedzieć, że tak. Dodatkowe opcje takie jak alarm lub monitoring tylko utwierdzają w przekonaniu, że IKOL SVR to dobry wybór!