Opony Premium – poznaj ich najważniejsze zalety

 

Wielu kierowców zastanawia się, czy warto zainwestować większą kwotę w opony klasy premium. Zewsząd słyszymy o ich rewolucyjnych właściwościach, nic więc dziwnego, że mając wydać pieniądze na komplet nowych opon, wielu z nas myśli o wymianie ogumienia waśnie na opony premium. Jak jest naprawdę? Sprawdź najważniejsze zalety opon premium.

 

  1. Opony premium to poprawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy
  2. Dłuższa żywotność opon premium – niższe koszty eksploatacji
  3. Najnowocześniejsze technologie i najlepsze materiały

 

Opony premium to poprawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy

 

Nie od dziś wiadomo, że jedną z podstawowych zalet opon klasy premium jest ich wysoki komfort użytkowania – opony premium wykazują znacznie cichsze toczenie i lepiej trzymają się drogi ze względu na zwiększoną konstrukcyjnie powierzchnię styku mieszanki z asfaltem. To przekłada się również na bezpieczeństwo jazdy, gdyż pozwala skrócić czas niezbędny do zatrzymania samochodu, zwłaszcza w przypadku nagłych hamowań przy większych prędkościach.

 

Dłuższa żywotność opon premium – niższe koszty eksploatacji

 

Zakup nowego kompletu opon wiąże się z koniecznością ich przekładania, co generuje dodatkowe koszty. Trwalsze i bardziej wytrzymałe opony premium pozwolą dłużej cieszyć się optymalnymi parametrami, co w wymierny sposób ograniczy częstotliwość oraz koszty zmiany opon. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w bogatej gamie opon premium, sporo jest opon całorocznych – bez konieczności zmiany ogumienia na zimę.

 

Najnowocześniejsze technologie i najlepsze materiały

 

Producenci opon premium nie oszczędzają na materiałach, a w procesie produkcji stosują najnowocześniejsze technologi, wykorzystywane często przy budowie statków kosmicznych czy w przemyśle zbrojeniowym. Daje to gwarancję ponadprzeciętnej wytrzymałości oraz jeszcze szybszej reakcji na ruch kierownicą czy hamowanie. Jednocześnie, opony premium są nieustannie udoskonalane – w odróżnieniu od gum produkowanych seryjnie, opony z najwyższej półki praktycznie co sezon otrzymują nowe, lepsze właściwości, dzięki nieustannym badaniom technologicznym i pracom specjalistów, dążących do zapewnienia jeszcze lepszych właściwości eksploatacyjnych.

 

Jak widać, opony premium, mimo że wyraźnie droższe od standardowych, budżetowych odpowiedników, mogą okazać się tańsze w utrzymaniu, a ich dłuższa żywotność sprawi, że w dłuższym okresie ich zakup opłaci się bardziej. Warto wziąć to pod uwagę i dopłacić odpowiednią sumę, by cieszyć się lepszym komfortem i ponadprzeciętną żywotnością.

 

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *