Holowanie auta po stłuczce – jak uzyskać pomoc

Złe warunki atmosferyczne, nadmierna prędkość, rozmowy telefoniczne – to najczęstsze powody stłuczek samochodowych. Choć zwykle nie wyglądają groźnie, często konieczne jest odholowanie uszkodzonych aut, gdyż nie nadają się do dalszej jazdy. W takich sytuacjach najczęściej decydujemy się na usługi pomocy drogowej. Sprawa jest prosta, jeśli do zdarzenia dochodzi na terenie dobrze nam znanym – wiemy gdzie zadzwonić, która firma działa sprawnie i jest uczciwa. Rzecz nieco się komplikuje, jeśli do kolizji dochodzi z dala od naszego domu. Gdzie wtedy szukać pomocy? Jak sprawdzić rekomendacje i opinie?

Jeśli pozostali uczestnicy zdarzenia są miejscowi, warto zapytać ich o sprawdzoną firmę. Dobrym źródłem informacji jest także policja – funkcjonariusze drogówki często mają do czynienia z lawetami i pomocą drogową, więc z pewnością podpowiedzą, do kogo można się zgłosić. Kolejną możliwością jest research online, wpisując w wyszukiwarkę rodzaj usługi, jaki nas interesuje oraz miejscowość, w której doszło do stłuczki, np. holowanie Zabrze lub holowanie Bytom, szybko znajdziemy namiary na fachowców z okolicy.

Pamiętajmy, że zawsze możemy liczyć na sprawną pomoc profesjonalnych firm zajmujących się pomocą drogową, trzeba tylko zachować spokój i nie działać pochopnie.

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *