odkup odszkodowanie rzeczoznawca

Czy opłaca się korzystać z usług rzeczoznawcy samochodowego?

Zacznijmy więc od samego słowa- rzeczoznawca określającego osobę, która jest wykwalifikowana w danej dziedzinie. Doskonale zna się na tym, co robi i wie wszystko w tej dziedzinie. Rzeczoznawca samochodowy jest to więc osoba, która doskonale zna budowę samochodu. Wie za ile może wycenić dany pojazd i ile jest on wart. Ma duże doświadczenie w tym co robi. Bacznie przygląda się temu, co dzieje się na rynku, dlatego wie na jaką maksymalną kwotę może wycenić samochód.

Jak rzeczoznawca samochodowy dokonuje wyceny?

Warto wiedzieć, jak wygląda proces wyceny szkody, gdyż jest to bardzo istotny aspekt. Rzeczoznawca samochodowy bierze pod uwagę przede wszystkim to, co widzi na pierwszy rzut oka. Istotny jest wygląd zewnętrzny pojazdu. Jeśli będzie on uszkodzony, bądź będzie na nim widoczna rdza to wartość samochodu automatycznie się zmniejsza. Kolejną istotną rzeczą jest przebieg samochodu. Oczywiście rzeczywisty przebieg, a nie oszukany. Musimy pamiętać, że nie należy oszukiwać w jakikolwiek sposób gdyż prędzej czy później prawda wyjdzie na światło dzienne.

Rzeczoznawca samochodowy przede wszystkim bierze pod uwagę czy samochód jest sprawny, jak wygląda, jak duży ma przebieg, ilu miał właścicieli, kraj pochodzenia, markę i przede wszystkim kiedy była jego produkcja. Istotne szczegóły odnośnie procesu wyceny można znaleźć tutaj: https://odkupodszkodowania.pl/jak-rzeczoznawca-wycenia-wartosc-samochodu/

 No dobrze, ale jak rozmawiać z rzeczoznawcą samochodowym? Otóż, należy być z nim w stu procentach szczerym. Warto też sięgnąć po kilka informacji dotyczących pojazdu, po to by pokazać rzeczoznawcy samochodowemu, że nie damy się oszukać. Nie należy się spierać z rzeczoznawcą, gdyż to on lepiej się zna na tym, co robi. Powinniśmy zachować spokój i być opanowanym. Nie powinniśmy się też unosić i krzyczeć na rzeczoznawcę, gdyż może on nie wykonać swojej usługi.

Co jeśli będzie zaniżona wycena?

Dla pewności wzięliśmy drugiego rzeczoznawcę samochodowego i okazuje się, że pierwsza wycena różni się diametralnie od tej drugiej. Co wtedy? Bardzo dobre pytanie, ale jest kilka rozwiązań tej sytuacji. Po pierwsze możemy umówić ze sobą tych dwóch rzeczoznawców na spotkanie i zweryfikować, który prawdziwie wycenił samochód. Oczywiście, może się zdarzyć tak, że nie będą się chcieli spotkać, dlatego też wtedy możemy się spotkać indywidualnie z pierwszym rzeczoznawcą raz jeszcze i ustalić na jakiej podstawie zaniżył tak cenę. Jeśli mamy dużo gotówki to możemy zatrudnić trzeciego rzeczoznawcę i wtedy będziemy znać odpowiedź, na jaką cenę powinien być wyceniony pojazd. Oczywiście warto zatrudnić rzeczoznawcę samochodowego, po to aby nie stracić, ale musimy również uważać na to abyśmy my sami nie zostali oszukani. Warto przeglądać różnego typu aukcje samochodowe, po to aby mniej więcej znać wartość pojazdów. Reasumując, rzeczoznawcy samochodowi nie zawsze są z nami lojalni a my nie powinniśmy im ufać w 100 procentach. Warto wcześniej sięgnąć po opinię innych ludzi na temat danego rzeczoznawcy.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *