BMW i Audi – odwiecznie konkurenci. Co nowego w 2017 roku?

Rynek motoryzacyjny nie znosi próżni. Czasy gdy jeden model samochodu był produkowany praktycznie w niezmienionej formie przez wiele lat odeszły w przeszłość. Obecnie szybki postęp technologiczny, wprowadzenie coraz bardziej nowoczesnych rozwiązań, systemów bezpieczeństwa i systemów wspomagających kierowcę powoduje, że czołowi producenci wprowadzają kolejne generacje poszczególnych modeli lub dokonują faceliftingów nie rzadziej niż co dwa, trzy lata. Producenci aut klasy premium których przedstawicielami są m.in. Audi i BMW w roku 2017 przygotowali dla swoich Klientów naprawdę znaczące premiery i zmiany w swojej ofercie.

Nieustanna inwazja aut klasy SUV

Pierwszy kwartał 2017 to przede wszystkim nowe modele Audi A5 i S5 Coupe i premiery nowych modeli BMW serii 5. Niemniej jednak najbardziej wyczekiwaną premierą początku roku 2017 w przypadku omawianych producentów, było Audi Q5 (i jego sportowa, luksusowan wersja Audi SQ5). Segment aut czerpiących inspiracje z aut terenowych, czyli SUVów to cały czas najszybciej rozwijające się gałąź motoryzacji. Kierowcy chcą jeździć dużymi pojazdami, które nie boją się wysokich krawężników czy jezdni o złej nawierzchni. Audi Q5 to model cieszący się ogromną popularnością. Mniejszy i tańszy do flagowego Q7, ale nadal zapewniający ogromny komfort, doskonałe rozwiązania techniczne i sporą dawkę prestiżu. BMW oferujące w tym segmencie modle X5 i X6, w tym roku nie wprowadzało jeszcze zasadniczych zmian w wymienionych modelach.

BMW 7 i Audi A8 – największe, najlepsze, najnowsze, najdroższe

Dla bawarskiego producenta najważniejsze nowości tego roku to wspomniana wcześniej limuzyna serii 5 oraz oczywiście flagowy, luksusowy model BMW serii 7. W tym segmencie bezpośredni konkurenci z Audi także prezentują całkiem nowy model Audi A8. Te luksusowe limuzyny zwane samochodami dla prezesów od lat ze sobą konkurują. Te pojazdy naszpikowane najnowocześniejszymi technologiami i najbardziej luksusowymi materiałami są od lat (wraz z Mercedesem klasy S) wyznacznikiem najlepszego stylu i luksusu. Który z nich będzie większym hitem sprzedażowym? Trudno ocenić. Każdy z tych pojazdów to szczyt motoryzacyjnej wirtuozerii, a decyzje o wyborze marki i modelu najczęściej podyktowane są indywidualnymi preferencjami bogatych kupujących.

Samochody elektryczne i hybrydowe – przyszłość motoryzacji

Kontynuując temat luksusowych i drogich modeli, nie można zapomnieć o wprowadzanym w 2017 roku do sprzedaży przez Audi modelu Audi Q7 E-Tron. To model hybrydowy, wyposażony w zespół silników o ogromnej mocy i momencie obrotowym ma zapewniać również niesamowitą ekonomikę jazdy. Audi zapewnia, że możliwe do osiągnięcia zużycie paliwa to jedynie 1,7 l/100 km. Segment samochodów hybrydowych (w szczególności tzw. hybryd plug-in, czyli umożliwiających ładowanie akumulatorów prosto z gniazdka) będzie zapewne w najbliższym czasie rozwijał się niesamowicie szybko. Wszyscy producenci samochodów, w Audi i BMW na czele mają tego świadomość i zapewniają dostępność swoich modeli w wersjach hybrydowych w bardzo szerokim zakresie.

Artykuł powstał przy współpracy z hurtownią motoryzacyjną z Warszawy – gawelmoto.pl – oferującą części samochodów, w tym także do wszystkich modeli marek BMW i AUDI.

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *