Akcja serwisowa samochodów marki BMW

W ostatnim czasie sektor motoryzacyjny, czasopisma branżowe i przede wszystkim zwykłych użytkowników samochodów dobiegła sensacyjna informacja. Mianowicie w pewnych modelach BMW może dojść do awarii pewnej części, co w skrajnych przypadkach może prowadzić nawet do samozapłonu pojazdu. Ja doskonale wiemy z życia codziennego media karmią żyją z sensacji i karmią nimi swoich odbiorców- nie robiły by tego bez popytu na tego typu artykuły, motywowanego najczęściej ludzką ciekawością i podążaniem że sensacyjnymi newsami. Nas jednak powinno interesować przede wszystkim to, ile w tym wszystkim jest prawdy. Jak wygląda stan faktyczny i czy naprawdę jesteśmy bezpieczni. Pora rozwiać wszystkie te wątpliwości w oparciu o rzetelną wiedzę: https://www.autobaza.pl/blog/akcja-serwisowa-samochodow-bmw-z-silnikami-diesla/

Co się stało w samochodach BMW?

Nie tak dawno temu w niektórych egzemplarzach wybranych modeli faktycznie odnotowano przypadki awarii. Za wszystko ponosił odpowiedzialność moduł EGR – odpowiedzialny za układ recyrkulacji spalin. Wadliwa chłodniczka prowadziła do wycieku glikolu. To zaś do znacznego zwiększenia temperatury pod maską, a w skrajnych przypadkach do samozapłonu auta. Problem po raz pierwszy zauważono w Korei Południowej. Cake szczęście producent samochodu pokazał, że potrafi w sposób odpowiedzialny prowadzić biznes. Stanął na wysokości zadania i postanowił zorganizować akcję, która wyeliminuje potencjalne niebezpieczeństwo.

Wielka akcja serwisowa BMW. Na czym polega?

W odpowiedzi na sygnalizowane problemy BMW postanowiło dokonać wielkiej akcji serwisowej, która swoim zasięgiem obejmie wszystkie, potencjalnie zagrożone samochody. Akcja ma miejsce na różnych kontynentach i bierze w niej udział kilkaset tysięcy samochodów. W samej Polsce jest to kilkanaście tysięcy egzemplarzy.

Co warto zaznaczyć- wszystkie koszty z tym związane bierze na siebie producent samochodów marki.

Wielka akcja serwisowa BMW polega na skierowaniu do odpowiednich warsztatów wszystkich, potencjalnie zagrożonych samochodów, a w razie wykrycia nieprawidłowości darmowej wymiany wadliwej częściej. Akcja ta z pewnością zapisze się w historii współczesnej motoryzacji zarówno ze względu na rozmach, jak i poprzez zdefiniowania na nowo odpowiedzialności producenta za bezpieczeństwo swoich klientów i ich pasażerów. Już teraz zaczyna budzić uznanie wśród coraz szerszych kręgów kierowców. To czy nasz samochód jest potencjalnie zagrożony możemy sprawdzić w specjalnej zakładce na stronie BMW bądź też w salonie, gdzie kupiliśmy nasz samochód.

BMW daje wyraźnie sygnał, że bezpieczeństwo swoich klientów stawia na pierwszym miejscu.

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *