5 Porad jak podróżować ze zwierzakiem

Miłośnicy zwierząt traktują swoje pupile jak pełnoprawnych członków rodziny, dlatego warto by zadbać o ich bezpieczeństwo w czasie podróży. Oto kilka porad które ułatwią wspólne wycieczki ale także wpłyną na bezpieczeństwo obu stron.

  • Ustal miejsce – zwierzak powinien znać swoje miejsce w samochodzie, możesz na początku pomóc w tym kładąc tam jego ulubione zabawki lub koc. Zwierzak taki nie może chodzić po całym samochodzie. W przypadku większych pupili takim miejscem może być bagażnik lub tylna kanapa. Kiedy miejsce zostanie ustalone należy zapiąć czworonoga w specjalną uprząż, coś w stylu pasów bezpieczeństwa dla ludzi.
  • Ścisz muzykę – na dłuższą metę hałas będzie przeszkadzał nie tylko Tobie, ale także pupilowi który może stać się rozdrażniony lub podenerwowany. Jednostajny, cyklicznie powtarzany dźwięk szczególnie źle oddziałuje na psy i koty. Dbajmy o wspólny komfort podróży.
  • Częste przerwy – długie trasy potrafią być męczące dla wszystkich. Dlatego postaraj się zapewniać przerwy co kilka godzin – chociaż to kwestia preferencji, każdego zwierzaka należy traktować indywidualnie, niektóre potrzebują rzadszych a niektóre częstszych postojów. Przerwy wykorzystaj nie tylko na spacer, ale także na napojenie i nakarmienie pupila. Lepiej zrobić jest to na zewnątrz, więcej miejsca i swobody a mniej sprzątania. Pamiętaj także żeby podczas upałów zapewnić odpowiednie napojenie.
  • Wymagaj posłuszeństwa – zwierzęta które nie słuchają się komend i są niespokojne mogą sprawić wiele problemów. Prowadzenie samochodu wymaga ciągłego skupienia i koncentracji, a każde rozproszenie stanowi zagrożenie i może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.
  • Nie zostawiaj go samego – w niektórych krajach zostawienie pupila samego w samochodzie grozi grzywną. W ciepłe dni temperatura w kabinie rośnie bardzo szybko, zwykłe uchylenie szyby nie pomoże.  Stosuj się do prostej zasady: jeśli masz zostawić zwierzę samo w samochodzie, lepiej zostaw je w domu.

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *